İstanbul İçi Aynı Gün Hızlı Teslimat
Kapat
7 ürün bulundu.

Gelin Buketi

En özel çiçekler Happen Flowers ile sizlerle! Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geç.
Gelin Buketi

Özel günlerin en başında gelen düğün törenleri; gelin ve damat adaylarının her detayını özenle seçtiği ve her şeyin kusursuz olmasını istediği anlam yüklü bir gündür. Her detayın düğün konseptine uygun olması, göze hitap eden bir düğüne imza atmak demektir. Bu yüzden tercih edilen gelin buketi, bir düğünün olmazsa olmazıdır. Gelinlik, saç, ayakkabılar, gelin tacı ve gelinliği tamamlayıcı unsur olarak görev alan gelin çiçeği birbirine uyumlu olmalıdır. Tercih edilen gelinlik modeli uzun yıllar hatırlatacak bir estetik güzelliğe sahip olsa bile, doğru gelin buketi ile bütün olarak şık ve modern bir görünüm elde etmek mümkündür. Dolayısıyla gelin buketinin, gelin adayının estetik görünümünü tamamlayıcı bir unsur olduğu unutulmamalıdır.

Söz konusu çiçekler olduğunda, yaşamın birçok alanında bu zarif bitkilere yer verildiği görülür. Doğanın en güzel armağanı olan çiçeklerin gelin buketinde yer alması, en az gelinin kendisi kadar zarif bir aksesuara sahip olmasını sağlar. Bu yüzden gelin buketi çeşitlerinin çok fazla olduğu söylenebilir. Gelin buketi denildiğinde; gelin damat çiçeği, gelin teli çiçeği, gelin duvağı çiçeği gibi farklı modeller vardır. İsmi geçen bir çiçeğin ortak özelliği ise kültürümüzde düğün konsepti açısından çok önemli bir yere sahip olmasıdır. Bu yüzden düğün ve nikâh törenlerinde, gelin buketinin diğer detaylarla uyum içerisinde olması unutulmaz bir düğüne imza atılmasını sağlar.

Gelin Buketi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gelin buketi satın alırken dikkat edilmesi gereken birçok farklı detay vardır. Bu detayları göz önünde bulundurarak dikkat çeken bir gelin buketine sahip olmak mümkündür. Gelin buketi tercih ederken gelinliğin rengine ve modeline dikkat edilmelidir. Ayrıca düğün konseptiyle uyumlu bir gelin buketi olmazsa olmazdır. Diğer detay ve aksesuarlarla uyumlu olan bir gelin buketi, düğünü için büyük bir özenle hazırlanan gelin adayının beklentilerini karşılayan bir düğün töreni yapılmasını sağlar. Gelinlik ve gelin buketinin birbirine uyumlu olması ortama estetik bir ahenk yaratır.

Mekân seçimi, masa düzeni ve düğünün her detayın kullanılacak olan renklerin uyumlu olması gerekir. Uzun yıllar akıllarda kalan ve iz bırakan bir düğün töreni yapmak için, kullanılan tüm aksesuarların birbirine uyumlu olması önemlidir. Son dönemlerde düğün konseptlerinde daha çok minimal ve doğal tasarımlar ön plandadır. Rahatlık ve konfor, gelin-damat adaylarının hayalini kurduğunu düğünün yapılmasını sağlar. Uyum içerisinde ve geçiş tonlarının birbirine yakıştığı gelin buketine kuru dallar dâhil edildiğinde, uzun saten kurdeleler ile bağlanarak çok modern bir aksesuar elde edebilirsiniz. Bu şekilde tasarlanan bir gelin buketi; gelin adayının düğün sonu arkadaşlarına fırlatmaya bile kıyamayacağı kadar güzel bir görünüme sahip olur.

Ayrıca gelin buketi seçiminde mevsime uygun çiçek türlerinin kullanılması gerekir. Düğünün yapıldığı mevsim koşullarına uygun bir çiçek tercih edilmesi, gelin buketi fiyatlarının daha cazip olmasını sağlayacaktır. Bu yüzden bütçeyi zorlamadan mis kokulu ve şık bir gelin buketine sahip olmak için mevsim koşullarına dikkat etmek gerekir. Ayrıca bu sayede düğün ortamında yaratmak istediğiniz zevkinizi ortaya koyma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Düğün yapmak yerine sade bir nikâh merasimi ile sevdiğiniz insanla hayatınızı birleştirmek isteyebilirsiniz. Böyle bir durumda dikkat çekici olmasına rağmen daha sade gelin buketlerine rağbet edilebilir. Pastel tonların daha ağırlıklı olduğu canlı çiçekler kullanılarak tasarlanan bu aksesuarlar, zengin ve gösterişli bir görüntü yaratır. Özellikle uzun gelin çiçeği kurdelesi kullanılarak bu gibi gelin buketlerinin daha dikkat çekici olacağının bilinmesinde fayda vardır.

Gelinlere dair tüm aksesuarlar çok farklı stili yansıtan geniş bir yelpazeye sahiptir. Çok önemli bir detay olarak bilinen gelin buketleri, her sezon farklı seçeneklerle gelin adaylarının beklentilerini karşılar birbirinden farklı model ve renk seçeneğine sahip olan gelin buketleri, canlı çiçeklerin eşsiz güzelliği ile gelinin güzelliğine güzellik katar. Tüllerin ve dantellerin hâkim olduğu ve beyaz rengin masumiyetini yansıtan zarif bir gelin buketi, gelinlik modeline de çok iyi uyum sağlar. Canlı çiçeklerin mis kokusu ve estetik güzelliği kullanılarak tasarlanan bir gelin buketi arayışına girenler için leylaklar, lilyumlar bir araya getirilerek zevkinize sunulan modellere göz atabilirsiniz.

Kır düğünü konsepti ile dünya evine girmek isteyen gelin ve damat adayları için kır çiçeklerinin ağırlıklı olduğu tasarımlar uygundur. İlkbahar mevsimine yakışır şekilde tercih edilen bu aksesuarlar, çok taze bir görünümün anahtarı olarak mutlaka değerlendirilmelidir. Sıradışı ve ilgi çekici gelinlik modelleri için rengârenk tomurcuk güllerden, şakayık çiçeklerinden ya da orkidelerden tasarlanan gelin buketi seçeneklerine Happen Flowers farkıyla göz atabilirsiniz. Hayatınızın en önemli günü olan düğün töreninde, her detayın göz kamaştırması ve çekilen fotoğraflara yakışması için birbirinden farklı gelin buketi modellerine göz atabilirsiniz.

Gelin buketi denildiğinde günümüzde çok farklı tasarımların ortaya konulduğu söylenebilir. Ancak genel olarak gelin adaylarının tercihi beyaz tonların hakim olduğu çiçeklerdir. Geleneksel ve risksiz bir seçim olan beyaz dışında, daha canlı renklere ya da pastel tonlara şans vermek de mümkün olabilir. Mor ve kırmızı gibi daha cesur renk tonları kullanılarak sunulan gelin buketi ise gelin adaylarının kişisel zevklerini ön plana çıkarma konusunda başarılıdır. Ayrıca düğün temasını yansıtma konusunda olmazsa olmazdır. Bundan dolayı renkli gelin buketi modelleri ile düğün törenine renk katmak ve farkını hissettirmek isteyen gelin adayları için birçok seçenek bulunur. Gelin buketi, taze çiftin sahip olduğu yaratıcılığın yanı sıra kişisel tercihlerine göre de değişebilir.

Gelin Buketi Fiyatları

Gelin buketi her gelinin kendi zevkini seçimlerine yansıtması için fırsat olarak değerlendirdiği çok güzel aksesuarlardır. Bu aksesuar, birbirini severek hayatını birleştirmek isteyen yeni çiftin en özel anlarında onlara eşlik eder. Bu nedenle gelin buketinde her detay çok büyük bir anlamı içerisinde barındırır. Beyaz ve krem tonları, temizliği ifade ettiği için bu yeni başlangıçta kullanılabilir. Aslında bu nedenlerden kaynaklı beyaz gelin buketi, günümüzde en sık tercih edilen seçenek olmaya devam eder. Yine de daha cesur renkli çiçeklere gelin buketinde yer vermek isteyen gelin sayısı hiç az değildir.

Gelin buketine pastel tonlar romantizmi ön plana çıkarırken, daha canlı renkler yüksek enerjiyi temsil eder. Gelin buketinde renk seçiminin düğün temasına uyumlu olması, bir bütün halinde estetik görünüm elde etmeyi kolaylaştırır. Öyle ki rüstik bir düğünde yeşil tonlarına ağırlık verirken, eğer deniz kenarında romantik bir düğün yapacaksanız el çiçeğinin mavi tonlarda olması tavsiye edilir. Sonuç olarak gelin buketinde hangi çiçeklerin yer alacağı gelin-damat adayının duygusal bağına, düğün konseptine, kişisel tercihlerine ve genel tarzına bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu aşamada unutulmaması gereken en önemli detay ise gelin çiçeği renginin, çiftin en özel gününde bütüne uyum sağlayabilmesidir.

Gelin buketi seçimine karar veren çiftler için önem arz eden diğer nokta ise fiyat konusudur. Düğün bütçesini sarmadan, kişisel zevklere uygun bir el buketi kullanmak için doğru firmadan alışveriş yapılması gerekir. Bu sayede gelin ve damat adaylarının hayal ettiği düğüne, gelin buketine ve diğer detaylara sahip olması mümkün hale gelir. Happen Flowers; bu konuda her bütçeye hitap eden birbirinden güzel ve modern gelin buketi seçeneklerini bir arada sunan profesyonel bir firmadır. Her zevke ve her bütçeye hitap eden gelin buketi çiçeklerini firmamızdan tek tıkla satın almak çok kolaydır.

Happen Flowers, söz konusu canlı çiçekleri kullanarak özel günlere anlam katmak olduğunda her stili yansıtan çeşitli çiçek seçeneklerine bir arada ulaşabileceğiniz bir firma olarak rakiplerinden hep öndedir. Doğanın insana verdiği en özel hediye olan çiçekleri kullanarak, özel günlerde zarif kişiliğinizle ön plana çıkmak istediğinizde Happen Flowers web sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir.

Whatsapp