İstanbul İçi Aynı Gün Hızlı Teslimat
Kapat
15 ürün bulundu.

Söz-Nişan Çiçekleri

En özel çiçekler Happen Flowers ile sizlerle! Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geç.
Söz-Nişan Çiçekleri

Bir hayatı paylaşmak üzere yola çıkan gelin ve damat adayları için, nişan ve söz merasimi her zaman çok önemli bir yere sahiptir. En özel günlerinde taze çift ve çevresinde yer alan insanlar açısından unutulmaz olan bazı detaylar vardır. Bu detayların en başında ise her zaman söz ve nişan merasiminde tercih edilen nişan çiçekleri ve söz çiçekleri vardır. Bu yüzden isteme çiçeğini ve nişan çiçek buketini tercih ederken, bu seçimlerin nasıl olması gerektiği gelin ve damat adaylarının kafasında kocaman bir soru işaretine neden olabilir.

Bu yüzden kız isteme çiçeğini ya da nişan çiçeğini tercih ederken bazı unsurları göz önünde bulundurmak gerekir. Nişan çiçek modelleri; kaç yıl geçerse geçsin unutulması mümkün olmayan ve ilk adımın atıldığı bu günde çok gösterişli bir ambiyans yaratır. Özellikle nişan ya da söz çiçeklerinde rağbet edilen farklı çiçekler, genel olarak gelin adaylarının kişisel zevklerine göre tercih edilir. Özel günlerin unutulmaz hale gelmesini sağlayan bu çiçekler, nişan ve söz merasiminin anlamına uygun hazırlanması ile hoş bir izlenim yaratır.

Hayatınızın en özel günlerinden biri olan söz ve nişan çiçeği modellerini tercih ederken, nişan konseptine ya da gelin adayının kullandığı nişan elbisesine uygun olmasını sağlamak da fayda vardır. Gelin ve damat adayının bir hayatı paylaşmak için ilk adımı attığı bu günde her detayın özenle seçilmesi, göz alıcı detayların hâkim olduğu çok güzel bir merasim ortamı yaratmaya neden olur. Bu yüzden tüm detayların birbiriyle uyumlu olması gerekir. Nişan çiçeklerinin ve diğer detayların özenle seçilmesi, birbiriyle uyumlu olması, ilk adımın atıldığı nişan ve söz törenlerine imza atmayı sağlar.

Söz ve Nişan Çiçeği Nasıl Olmalıdır?

Söz ve nişan çiçeği nasıl olmalıdır sorusuna verilebilecek en güzel cevap, amacına uygun bir şekilde gösterişli ve dikkat çekici bir stili yansıtması gerektiğidir. Ancak yine de bu taze çiçeklerin gelin ya da damat adayından rol çalacak kadar gösterişli olmamasına dikkat etmek önemlidir. Nişan çiçeği buketinin hangi çiçek çeşitlerinden oluşturulduğu ise törenin konseptinin görsel olarak uyum içerisinde olmasına yol açar. Çok fazla gösterişli olmayan ve daha sade bir çiçek aranjmanı tercih etmek istediğinizde, nişan ve söz töreninde kullanılan çiçek buketinin üç çiçek türünden oluşmasını sağlamak mümkündür.

Ancak tercih edilen nişan çiçeği farklı çiçek türlerinden olacaksa, renk olarak birbirine uyum sağlayan çiçek modellerinin tercih edilmesi gerekir. Nişan ve söz ortamında kullanılacak olan çiçek aranjmanlarının, gelin çiçeği ile uyum içerisinde olması da önemlidir. Ayrıca nişan çiçeği için kullanılan bitkilerin taze olması ve kokusunu kaybetmemiş olmasına dikkat edilmelidir. Görüntü ve koku olarak hafızalarda yer edinen nişan çiçeği buketi, doğal güzelliği ve ilgi çekici kokusu ile ön plana çıkar. Bunun yanı sıra hangi çiçeklerin nişan buketinde yer alacağı, tüm nişan ve söz konseptini doğrudan etkiler. Çünkü her çiçeğin içerisinde barındırdığı mesaj birbirinden çok farklıdır.

Nişan ve söz çiçeği denildiğinde kırmızı gül buketinin yanı sıra lale, sümbül, şakayık gibi birçok farklı türde çiçekler ön plana çıkar. Genel olarak birçok farklı özel günün başrolünde yer alan kırmızı gülleri kız isteme çiçeği başta olmak üzere söz ve nişan törenlerinin olmazsa olmazıdır. Tutku dolu gerçek bir aşkı temsil eden kırmızı güller; nişan çiçeği olarak gül buketi, vazoda gül ya da kuruda gül olarak tasarlanır. Kırmızı güller kadar beyaz güllerde nişan ve söz merasimlerinde çok sık bir şekilde tercih edilir. Kırmızı güllerin konsepte çok daha iyi uyum sağlayabilmesi, kokusu ve göz alıcı güzelliği ile en unutulmaz anları taçlandırma konusunda yüksek başarı sergiler. Hatta çoğu zaman 50 adet ya da 100 adet gibi büyük buketler halinde hazırlanabilir. Farklı süslemesi ve özgün aranjman çeşitleriyle özenle tasarlanan buketler, modern ve şık duruşu ile evlilik yolunda ilk adımın atıldığı nişan törenlerinde hafızalarda yer edinir.

Nişan çiçeklerinin saksıda, kutuda, vazoda ya da klasik bir şekilde tasarlanan buket şeklinde tercih edilebilir. Vazoda tercih edilen söz ve nişan çiçekleri, oldukça zarif bir görünüme sahiptir. Vazoda bulunan tek tür çiçekler ya da fark tür çiçeklerden oluşturulan aranjmanlar ile taze çiftlerin beklentilerini karşılayan çiçek tasarımlarına sahip olmak çok kolaydır. İçerisinde yer alan birkaç adet nazar boncuğu gibi farklı aksesuarların bulunması,  söz ve nişan çiçeklerinin özgün bir görüntü yaratılmasını sağlar. Tercih edilen nişan ve söz çiçeklerine göz atarken, gelin ve damat adayının sonrasında kendi evlerinde de kullanabileceği şık bir vazoda tercih etmek mantıklı olacaktır.

Saksı çiçekler; son dönemde söz ve nişan törenlerinde sıklıkla tercih edilen bir diğer alternatifidir. Örneğin; saksı içerisinde bulunan canlı orkideler, nişan merasimine bambaşka bir hava katar. Görsel bakımından son derece tatmin edici özelliği olan orkideler, birbirini seven gelin ve damat adayının zevkine uygun renklerde tercih edilebilir.

Kutuda nişan çiçekleri ise son yıllarda en fazla rağbet gören seçenekler arasında yer alır. Kutuda yer alan ve birbirinden farklı çiçek çeşidinin aranjman haline getirildiği tasarımlar dikkat çekerken, sadece kırmızı gül gibi tek tip çiçekler de kutuda nişan çiçeği olarak kullanılabilir. Siyah bir kutu içerisinde yer alan kırmızı güllerin görsel olarak duruşu, çok ideal bir nişan ve söz çiçeği olarak değerlendirilebileceği anlamına gelir.

Klasikleri seven gelin ve damat adayları için ise buket şeklinde tasarlanan çiçek modelleri her zaman ilk tercih edilir. Beğendiği çiçek modellerini kullanarak bir buket tasarlandığında, eşsiz güzellikte bir söz çiçeği oluşturmak mümkündür. Ancak yine de en özel günlerin başında gelen nişan törenlerinde sıradan olmayan, dikkat çekici çiçek aranjmanlarını tercih edecek birçok alternatif mevcuttur.

Nişan- Söz Çiçeği Fiyatları

Kız isteme, söz ve nişan törenlerinde, renkleri ve mis kokusuyla hafızalarda yer eden canlı çiçek tasarımları, bütün görsel güzelliği ile en özel anlarınıza şahitlik etmeye devam eder. Her dilde en güzel duyguların tercümanı olarak kullanılan taze çiçekler, aslında hayatın bir parçası olarak kullanılır. Bu yüzden özellikle özel günlerde duygularını yansıtmak isteyen kişilerin en önemli kurtarıcısıdır. Alınan ilk çiçek de verilen sözler gibi ikili ilişkiler için önemli bir yere sahiptir. İlk çiçek buketi ile başlayan bu özel yolculuk, hayatınızı paylaşmak için ilk adımı attığınız o güzel günde ve nicelerinde ortamın havasını değiştirmeye devam eder. Rengârenk çiçekleri ne şekilde sunduğunuz ise sevginizi nasıl ifade ettiğiniz kadar önemli bir ayrıntıdır. Happen Flowers, bu konuda özel anlarınıza eşlik etmek amacıyla birbirinden farklı nişan ve söz çiçeği modelleri sunar.

Özel günlerde, zarif ve mis kokulu taze çiçeklerle eşlik etmek çok sık tercih edilir. Günümüzde çiçeklerin sevgi dilini yansıtan bu avantajlı özellikleri birçok alanda aktif şekilde kullanılır. Happen Flowers olarak en özel günlerinize seçkin çiçek aranjmanları ile eşlik ederken, kız isteme töreni ile başlayan ve söz-nişan töreni ile devam eden bu kıymetli serüvene birbirinden farklı çiçeklerle renk katmayı hedefliyoruz.

Söz-nişan çiçeği fiyatları; tercih edilen firmaya, çiçek modeline ve tasarım özelliklerine göre birbirinden çok farklı olabilir. Bu yüzden dikkat edilmesi gereken öncelikle kaliteyi odak noktası haline getiren firmalara yönelmektir. Aksi takdirde evlilik yolunda atılan ilk adım olan nişan ve söz töreninde, hayatınızın en özel anlarından birinde düşük kalite çiçekler yüzünden kötü bir deneyim yaşamak kaçınılmaz olacaktır.

Bu özel günü sizin için çok daha anlamlı hale getirmek için canlı nişan çiçek modellerini, alanında uzman kadromuz sayesinde yüksek kalitede satın alabilirsiniz. Çiçeklerin ifade ettiği anlamlar hakkında detaylı bilgi sahibi olmadığınızda, en doğru nişan ve söz töreninde kullanılacak çiçekleri tercih edebilmek için ekibimizden bu konuda destek alabilirsiniz.

Çiçek dünyasında üst düzey kalite standartlarında tasarımlarla fark yaratan Happen Flowers, özel günlerinize eşsiz güzellikte çiçeklerle canlılık katarken, istek ve beklentilerinizi göz önünde bulunduran profesyonel bir firmadır. Özel günlerinizin öneminin farkında olarak tasarımlara imza atan firmamız, rakiplerinden hep bir adım öne çıkmayı başarmıştır. Müşteri odaklı çalışma prensibiyle her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam eden Happen Flowers web sitesinde her zevke ve her bütçeye uygun söz-nişan çiçekleri yer alır. Happen Flowers farkıyla beğendiğiniz çiçekleri tek tıkla satın alabilir ve kalitenin verdiği gönül rahatlığını taze çiçeklerin gölgesinde deneyimleyebilirsiniz.

Whatsapp