İstanbul İçi Aynı Gün Hızlı Teslimat
Kapat
4 ürün bulundu.

Mezuniyet Çiçekleri

Mezuniyet Çiçekleri

Mezun olmak; okula giden her öğrencinin akademik sürecin en başından itibaren hayalini kurduğu ve sabırsızlıkla beklediği çok özel bir andır. Bu özel günde mezun olan kişiyi mutlu etmek için kullanılabilecek en güzel ve en unutulmaz hediye seçeneği ise her zaman mis kokulu canlı çiçeklerdir. Mezuniyet törenin sevdiğiniz insanlara sunabileceğiniz mezuniyet çiçeklerinin nasıl olması gerektiği ise kafalarda günler öncesinden büyük bir soru işareti bırakır. Göz alıcı çiçek tasarımlarıyla en önemli anlarında değer verdiği insanlara hoş bir sürpriz yapmak isteyen kişiler hangi çiçeği gönderilmesi gerektiği konusunda hep kararsız kalır. Mezun olan kişi için çok özel ve unutulmaz bir an olan mezuniyet töreni; her zaman coşkulu ve akıllarda kalıcı şekilde kutlanmayı hak eder. Uzun yıllar emek vererek mezun olmaya hak kazanan kişiler için çok yüksek değeri olan bu önemli günde dev kutlamaların yanında, daha naif ve sakin bir kutlama ortamı oluşturan her zaman canlı çiçeklerin eşsiz zarafeti olmuştur. Bu yüzden taze çiçekler her özel günde olduğu gibi mezuniyet merasimlerinde de başrolde yer almaya devam eder.

Bu yüzden söz konusu mezuniyet çiçekleri olduğunda, bu anlam yüklü günün enerjisine yakışan bir görünüme sahip olan ve dikkat çekici çiçek modellerine yönelmekte fayda vardır. İlk olarak mezuniyet çiçekleri, mezun olan kişinin çiçek zevkine hitap etmeli ve özgün şekilde aranjman haline getirilmiş olmalıdır. Bu aşamada tercih edilen bukette çiçeklerin göz alıcı zarafetinden faydalanmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli nokta ise kullanılan çiçeklerin ne anlam ifade ettiğini bilmektir. Estetik güzelliği ile her ortamın havasını değiştiren mis kokulu çiçeklerin temsil ettiği duyguları bilmek, en dikkat çekici ve hoş mezuniyet çiçeğini tercih ederek değer verdiğiniz insanların yüzünü güldürme konusunda başarılı olmanıza yardım eder. Bu sayede hafızalara kazınan bir mezuniyet sürprizi yapmak mümkün hale gelir.

Mezuniyet Çiçeği Nasıl Olmalı? 

Mezuniyet törenleri; öğrencilik hayatının sona erdiğini gösteren ve coşkulu kutlamaları hak eden çok önemli günlerden biridir. Bugün de değer verdiği birinden gelen mis kokulu çiçeklerin eşsiz güzelliği, mezun olan kişiye kendini değerli hissettiren güzel bir detaydır. Bu nedenle çiçeklerin yer almadığı bir mezuniyet törenin her açıdan biraz eksik kaldığının bilinmesi gerekir. Mezuniyet töreni sırasında mezun olan gençlerin bir fidanken büyüyerek yolun sonuna yaklaştığını ve aslında mis kokulu bir çiçek gibi olduğunu ifade eder.

Buna bağlı olarak derin anlamlar barındıran bu güzel günde, tercih edilen dikkat çekici ve rengârenk çiçekler vazgeçilmez bir hediye unsuru olarak gören herkesin beğenisini kazanır. Çiçeklerin olmadığı bir mezuniyet töreni mezun olan kişiye verilen her mesaj canlı çiçeklerle taçlandırılmadığında bir nebze eksik demektir. Bu yüzden mezuniyet törenlerinde taze çiçek tasarımlarına yer vermenin önemini fark ederek, artık farklı bir hayata adım atan mezun kişiye çiçek buketi ile jest yaparak onu tebrik edebilir ve her durumda yanında olduğunuzu ona zarif bir şekilde hatırlatabilirsiniz.

Mezuniyet çiçeği buketi; mezuniyet törenlerinin en sık rağbet gören seçeneği olarak karşınıza çıkar. Mis kokusu ve eşsiz görselliğiyle bu çiçeklerin kadın ve erkek mezunlar için rahatlıkla tercih edilebilir bir seçenek olduğu söylenebilir. Bu anlamda çiçeklerin ifade ettiği anlamlar hakkında bilgi sahibi olmak, tercih aşamasında yol gösterici olacağından mutlaka bu noktaya dikkat edilmelidir. Uzak mesafelerden bile sevdiğiniz insanların mezuniyet töreninde yanında olduğunuzu hissettirmek istediğinizde, bu zarif bitkiler hakkında bilgi sahibi olmak en doğru çiçek seçimini yapmanıza yardımcı olur. Mezuniyet çiçeği gönderirken, yakınınızın kıyafet rengine dikkat etmek de çok önemli bir konudur. Bu sayede ona verdiğiniz değeri ve ince düşünceli yönünüzü taze ve mis kokulu çiçek buketi eşliğinde hatırlatma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Mezuniyet Çiçeği Çeşitleri 

Mezuniyet töreni canlı çiçeklerle taçlandırılmadığında her açıdan biraz eksik kalır. Mezuniyet aslında özünde mezun olan gençlerin, okula başlarken bir fidanken büyümesini ve yolun sonunda bir çiçek gibi açmasını ifade eder. Bu yüzden bu anlam yüklü günde çiçekler olmazsa olmaz bir konumda yer alır. Çiçeklerin başrolde olmadığı bir mezuniyet töreninde tüm içten mesajlar havada kalır. Dolayısıyla mezuniyet çiçeği çeşitleri arasından en doğru seçimi yapmak ve bu zarif bitkilerin ifade ettiği sevgi dilinin ayrıcalıklarından faydalanmak gerekir.

Mezuniyet merasimlerinde kullanılan bilek çiçekler, son yıllarda çok fazla dikkat çeken bir seçenek haline gelmiştir. Genellikle mezuniyet balosunda kral ve kraliçe olarak seçilen kişiler, mezuniyet bilekliği kullanarak bu özelliğinin herkes tarafından fark edilmesini sağlar. Küçük olsa bile son derece ilgi çekici olan bu çiçeklerin göz alıcı olması, herkes tarafından beğenilebilecek bir alternatif haline gelmesini sağlar. Bu bilek çiçeğinin kral ve kraliçenin kıyafetiyle uyum içerisinde olması gerekir.

Kurutulmuş yeşil otların içerisinde konumlandırılan gerbera çiçeği, dikkat çeken mezuniyet çiçeği olarak kullanılabilir. Bununla beraber nedimelerin tercih edeceği kol çiçeklerinin tasarımının nasıl olacağı tamamen sizin hayal dünyanıza bağlıdır. Bu sayede mezuniyet çiçeğiyle kişisel stilinizi ortaya koyabilir ve etrafınızda bulunan insanlara bu tarzı yansıtma fırsatı elde edebilirsiniz. Kendi başına bile etkileyici bir görselliği olan bilek çiçeklerini tercih ederek, kolunuzda ya da elinize ek bir aksesuar kullanmanıza gerek yoktur.

Genel olarak erkek öğrencilerin mezuniyet kutlamasına kullanması tavsiye edilen yaka çiçekleri, genel olarak erkeklerin törendeki partneriyle uyum içerisinde olmak istediği durumlarda tercih ettiği bir çiçek modeli olarak bilinir. Kadın partnerin çiçeklerine en yakın ve tercih ettiği kıyafete uygun yaka çiçekleri, çiftler arasındaki uyumun en özel temsilcisi haline gelir. Bu yüzden mezuniyet yaka çiçeği son derece tamamlayıcı özelliğe sahiptir. Dolayısıyla mezun olan erkek öğrencilerin bu detaylara dikkat etmesi gerekir.

Mezuniyet törenleri için sarı laleler kullanılarak hazırlanan çiçek taçlar ise bu özel günün en vazgeçilmez aksesuarı olarak göze çarpar. Özenle seçilen mezuniyet kıyafetine farklı bir enerji ve canlılık katan zarif çiçek tacı, kullanan kişinin tüm dikkatleri üzerinde toplamasına yardımcı olur. Ayrıca sadece mezuniyet törenlerinde değil, düğün ve nişan merasimlerinde de kırmızı gül buketinden elde edilen çiçek taçları kullanılabilir. Mezuniyet töreninde kullanılabilecek diğer çiçek taçları ise şu şekildedir:

  • Gerbera tambur taçlar, sevgi ve neşesiyle bulunduğu ortamın enerjisini değiştiren kişiler için son derece ideal bir seçimdir,
  • Krizantem büyük çiçek taçları ise sadakatin bir simgesi olarak taç yapılmasını hak eden eşsiz bir güzelliğe sahiptir,
  • Saf sevginin ve aşkın temsilcisi olan kırmızı gül buketi tacı ise romantik yönü ön plana çıkan kişiler için uygundur.

Bu taçlar arasından tarzınıza ve kişiliğinize en fazla hitap eden çiçek tasarımını tercih ederek, mezuniyet töreninde güzelliğinizi ortaya çıkarmak sizin elinizdedir. Çiçek taçları kullanırken o gün kullanılan kıyafete uygun renkler tercih etmeye dikkat etmek gerekir. Bu sayede taç ve kıyafetler birbiriyle ahenk içerisinde eşsiz bir duruş sergilenecektir.

Mezuniyet Törenlerinde Hangi Çiçekler Alınır?

Mezuniyet; her insan için birbirinden farklı anlamları içerisine barındırabilir. Bununla beraber mezun olmak, kadın ve erkekler için ortak bir kavram olarak okul hayatının sonuna gelindiğinin simgesidir. Bu nedenle mezuniyet törenlerinde hangi çiçekler alınır sorusuna net bir cevap vermek zordur. Günümüzde ön plana çıkan mezuniyet çiçeği türleri ve bu çiçeklerin hizmet ettiği amaçlar çok farklı olabilir. Sıklıkla tercih edilen mezuniyet çiçeği çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Mezuniyet çiçek buketi,
  • Mezuniyet yaka çiçeği,
  • Mezuniyet bilek çiçeği,
  • Mezuniyet çiçek tacı.

Her biri farklı amaca hitap eden birbirinden zarif çiçek modellerini mezuniyet gibi çok özel bir günde değerlendirerek, değer verdiğiniz insanlara vermek istediğiniz mesajı çok zarif bir şekilde ortaya koyabilirsiniz. Sevdiğiniz insanın en önemli günlerinden biri olan mezuniyet törenlerinde birbirinden güzel ve şık çiçek tasarımları ile eşlik edebilirsiniz.

Mezuniyet tarihinden önce alınan bir mezuniyet çiçeği; tören yapılmadan önce yapraklarının solma ve dökülme ihtimali ile karşı karşıya kalabilir. Bu yüzden sevdiklerinizin en önemli günü olan mezuniyet töreninde destek ve kutlama dileklerinizi iletmek istediğinizde aynı gün çiçek siparişi vermeniz çok daha doğru olacaktır. Aksi takdirde çok erken davranma ya da geç kalma eğiliminde bulunarak değer verdiğiniz kişilerin kalbinde hayal ettiğiniz o mutluluğu inşa etmekte zorluk çekebilirsiniz.

Mezuniyet çiçekleri ile kişiler kendilerini ve uzun yıllardır verdikleri akademik emeğin çok değerli olduğunu hisseder. Bu yüzden birinin kalbinde yer etmiş olmanın verdiği o mutluluk hissi mezun olan kişiye çok iyi gelir. Ayrıca birbirinden güzel bu çiçeklerin yanına eklenen duygu yüklü bir not, verilen hediyenin daha değerli ve anlamlı olduğunu hatırlatma konusunda başarılıdır. Mezuniyet töreninde çiçek tercihi yaparken özenli olmak çok önemlidir. Buna bağlı olarak:

Sarı laleler: En yakın arkadaş mezun olduğunda,

Beyaz lale buketi: Dost ve kardeş mezun olduğunda,

Kırmızı gül buketi: Sevgili ya da eş mezun olduğunda,

Lilyum: Erkek arkadaş mezun olduğunda,

Pembe karanfil buketi: Tanıdıklar mezun olduğunda verilebilir.

Mezuniyet Çiçekleri Fiyatları

Mezuniyet çiçeklerinin eşsiz özelliğinden faydalanarak hayatınızda özel bir yeri olan sevdiklerinizi en özel günlerine mutlu edebilir ve verdiğiniz desteği taze bitkilerin mis kokusu gölgesinde ona sunabilirsiniz. Canlı çiçeklerin uzun yıllardan bu yana sevgiyi temsil eden yönünden ve görsel güzelliğinden etkilenmeyecek insan yoktur. Özel günlerin hepsine eşlik eden bu güzel çiçekler, günlük hayatın içerisinde unutulmaz anlar yaratmak için kullanılabilir. Çiçek buketlerinin bu hafızalara kazınan etkisini özel hayatınızda avantaja çevirmek istediğinizde, çiçek seçimi kadar firma seçimi konusunda da titiz davranmanız tavsiye edilir. Aksi taktirde sizin adınıza sunulan çiçeklerin düşük kalitesi olmasından kaynaklı değer verdiğiniz insanlara karşı mahcup olabilirsiniz.

Happen Flowers, söz konusu mezuniyet çiçekleri olduğunda her zaman beklenti odaklı çalışan profesyonel bir firma olarak karşınıza çıkar. Çiçeklerin özel günlerdeki pozitif etkisinin farkında olarak çalışan firmamız için önemli olan yüksek kalite çiçek tasarımlarını kullanarak önemli günlerinize eşlik etmektir. Geniş çiçek modellerinin yer aldığı Happen Flowers web sitesinde her zevke ve her bütçeye hitap eden farklı çiçek modellerini bir arada bulmak ve sipariş etmek çok kolaydır. Sizde değer verdiğiniz insanların yüzünde oluşan kocaman bir gülümsemenin sebebi olmak ve bu sayede zarif yönünüzü ortaya koymak istediğinizde hemen Happen Flowers web sitesine göz atabilirsiniz. Kolay alışveriş ve kaliteli hizmetin çiçek sektöründe tek adresi olan firmamız, müşteri odaklı çalışma prensibiyle her geçen gün gelişmeye ve büyümeye devam eder. Happen Flowers; çiçeklerin dilinden en iyi anlayan firma olarak nitelikli hizmetin ve özel anları taçlandırmanın tek adresi olmaya devam ediyor.

Whatsapp